PTTK "Rok przyrody"

Przyroda uczy najpiękniej

Akcja „Na tropie przyrody”

 

Akcja polega na popularyzacji odznaki „Turysta Przyrodnik”. Zachęcamy dzieci, młodzież i osoby dorosłe do zapoznania się z regulaminem tej sympatycznej odznaki i przystąpieniem do jej zdobywania. Nauczyciele wraz z uczniami mogą wykorzystać zdobywanie odznaki, jako element zajęć z zakresu edukacji ekologicznej. Dla chętnych osób przygotowaliśmy nieodpłatne książeczki, służące dokumentacji procesu zdobywania odznaki. Można je otrzymać w biurze projektu.
W tym celu należy wypełnić kartę zgłoszenia (dostępna na stronie projektu) skan wypełnionej karty prosimy przesłać na adres: przyroda [at] pttk.pl lub na nr fax. 0-22 826 25 05. Minimalna ilość zamówionych książeczek to 10 sztuk.
Dla osób, które w trakcie realizacji projektu zdobędą minimum 50 punktów zgodnie z regulaminem odznaki „Turysta Przyrodnik” oraz zweryfikują je w jednym z punktów weryfikacji (wykaz znajduje się na stronie projektu) przygotowaliśmy bezpłatne emblematy odznak w stopniu popularnym. Otrzyma je pierwsze 3000 osób, które zgłoszą się do referatów weryfikacyjnych.

Regulamin odznaki "Turysta Przyrodnik",   »» w formacie .pdf

Wzór wypelnienia ksiazeczki odznaki "Turysta Przyrodnik" - .pdf 3,8 MB.

Załącznik do Regulaminu Odznaki "Turysta Przyrodnik" - Rejestr Referatów Weryfikacyjnych.

Poradnik zdobywania odznaki "Turysta Przyrodnik".