PTTK "Rok przyrody"

Przyroda uczy najpiękniej

Konkursy

 

Konkurs plastyczny "Kocham i szanuję przyrodę"

»» regulamin konkursu .pdf 1 MB

»» wyniki konkursu .pdf

Informujemy, że nagrodzone i wyróżnione osoby spotkają się  w Warszawie 23 czerwca 2009 roku.

I Miejsce
Ola Żemła   lat 5
Klub „Rezonans” w Katowicach
Opiekun Kinga Maciuszkiewicz

II Miejsce
Natalia Bończyk   lat 5
Przedszkole nr 3 w Tychach
Opiekun Barbara Łakot

III Miejsce
Natalia Kliszczyńska   lat 5
Przedszkole nr 77 „Tęczowa Siódemka”
Opiekun Agnieszka Skowerska-Zamorska

Wyróżnienie
Ola Kłos   lat 6
Szkoła Podstawowa Niepubliczna nr 49 w Warszawie
Opiekun Teresa Polińska

Wyróżnienie
Lena Termin   lat 6
Przedszkole nr 3 w Tychach
Opiekun Teresa Badowska

Wyróżnienie
Zuzanna Pastuszka   lat 6
Przedszkole przy Szkole Podstawowej im. Stanisława Staszica w Nietulisku Dużym
Opiekun Teresa Ksenia-Osojca

 

I Miejsce
Zuzanna Andrzejczak   lat 8
Zespół Szkół w Rusku
Opiekun Małgorzata Barańska

II Miejsce
Adrian Korczak   lat 9
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Gubinie
Opiekun Alina Rojczuk

III Miejsce
Natalia Lewkowicz   lat 8
Pierwsza Społeczna Szkoła Podstawowa w Chełmnie
Opiekun Halina Czerniawska

Wyróżnienie
Julia Jakubowska   lat 8
Fundacja Kultury i Sportu „Prawobrzeże”
Galeria Sztuki Dziecięcej i Młodzieżowej w Szczecinie
Opiekun Małgorzata Wrzosińska

Wyróżnienie
Zuzanna Świątek   lat 9
Szkolne Koło PTTK nr 22 O/Krakowski
Opiekun Ewa Pawlak-Głuc

Wyróżnienie
Zosia Ryś   lat 8
Zespół Szkół nr 1 w Oświęcimiu
Opiekun Kinga Głazak-Zeman

 

I Miejsce
Karolina Gradzik   lat 11
Koło PTTK nr 8 przy SOSW dla Dzieci Niewidomych i Słabowidzących w Krakowie
Opiekun Agnieszka Sikora

II Miejsce
Krystian Kowalczyk   lat 11
Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Gubinie
Opiekun Rojczuk

III Miejsce
Anna Zawadzka   lat 12
Klub Osiedlowy „Skorpion” w Rzeszowie
Opiekun Beata Gładysz

Wyróżnienie
Iga Domańska   lat 10
Szkoła Podstawowa nr 1 w PCIM
Opiekun Anna Chendyńska

Wyróżnienie
Cezary Wójcik   lat 11
149 Szkoła Podstawowa im. Obrońców Westerplatte w Łodzi
Opiekun Dariusz Dzierzkowski

Wyróżnienie
Karolina Domka   lat 10
Klub Osiedlowy „Skorpion” w Rzeszowie
Opiekun Beata Gładysz

 

I Miejsce
Paulina Gajko   lat 13
Szkoła Podstawowa nr 2 w Kwidzynie
Opiekun Jolanta Muchowska

II Miejsce
Klaudia Czarnecka   lat 13
Szkoła Podstawowa nr 10 w Żarach
Opiekun Edyta Stężycka

III Miejsce
Anna Żerkowska   lat 16
Gimnazjum im. Gen. Dezyderego Chłapowskiego w Bojanowie
Opiekun Sergiusz Chwiłkowski

Wyróżnienie
Anna Stępka   lat 15
Zespół Szkół nr 1 Gimnazjum nr 10 w Tychach
Opiekun Katarzyna Starczewska

Wyróżnienie
Marcelina Niedbało   lat 15
Gimnazjum im. Marii Skłodowskiej-Curie w Nowym Stawie
Opiekun Renata Fura

Wyróżnienie Specjalne
Elżbieta Kosek   lat 14
Gimnazjum Zespół Placówek Oświatowych w Woli Osowińskiej
Opiekun Izabela Smogodzewska

 

Konkurs fotograficzny "Środowisko wokół nas"

 

»» regulamin konkursu .pdf 1 MB

»» wyniki konkursu .pdf

PROTOKÓŁ KONKURSU FOTOGRAFICZNEGO „ŚRODOWISKO WOKÓŁ NAS”

 

Łódź, dnia 08.06.2009

 

Jury w składzie : Andrzej Danowski – Dyrektor CFK PTTK , Instruktor FK
                             Paweł Wojtyczka – Starszy Kustosz CFK PTTK, Instruktor FK
                             Wilhelm Szarżanowicz – Kierownik Regionalnej Pracowni Krajoznawczej,
                             Instruktor FK
dokonało w dniach  8 – 10 czerwca 2009 r. oceny prac na konkurs PTTK „Środowisko wokół nas”  Zdjęcia oceniano zgodnie z regulaminem konkursu w trzech kategoriach wiekowych

 

Zdjęcia

L.p.

Kategoria wiekowa

miejsce

Imię, Nazwisko

Szkoła, adres, telefon lub miejscowość

opiekun

1.

10 - 14

1 za zestaw 2 zdjęć

Damian Kucner

Szkoła Podstawowa nr 11 im. F. Chopina, ul. Moniuszki 9, 58-506 Jelenia Góra

 

2.

10 - 14

2

Patrycja Kochmańska

Zespół Szkół nr 24 Toruń,
ul. Ogrodowa 3/5

p. Jóźwiak

3.

10 - 14

3

Bartek Kończewski (13 lat)

Szkoła Podstawowa nr 24, ul. Ogrodowa 3/5,
87-100 Toruń

 

4.

10 - 14

wyróżnienie

Paweł Gruźlewski (13 lat)

Szkoła Podstawowa nr 24 w Toruniu, ul. Ogrodowa 3/5

 

5.

10 - 14

wyróżnienie

Aleksander Panicz (12 lat)

Góra Śląska

 

6.

10 - 14

wyróżnienie

Sylwia Kocińska (13 lat)

Szkoła Podstawowa nr 2 im. Jana Kilińskiego,
ul.Św. Jadwigi 1A, Oleśnica

 

7.

15 - 20

1

Karolina Kobojek (18 lat)

XXVI LO im.K.K.Baczyńskiego, ul. Wileńska 22a, 94-029 Łódź

 

8.

15 - 20

2

Cyprian Mielczarek

SKKT PTTK „Wędrowniczek” przy Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej-Curie, ul. Kolejowa 2, 58-310 Szczawno-Zdrój

 

9.

15 - 20

3

Klaudia Pabian

Publiczne Gimnazjum nr 1 w Prudniku

 

10.

15 - 20

wyróżnienie

Michał Kuźnicki

XV Liceum Ogólnokształcące im. Zjednoczonej Europy w Gdańsku

 

11.

15 - 20

Wyróżnienie za zestaw 2 zdjęć

Agata Jacyszyn

Gimnazjum w Bierutowie,
ul. Kolejowa 7

 

12.

21 - 

1 (za zestaw 3 zdjęć)

Wojciech Domagała (powyżej 21 lat)

Kielce

 

13.

21 -

2 (za zestaw 2 zdjęć)

Łukasz Zarzycki (27 lat)

Oddział Świętokrzyski PTTK

 

14.

21 -

3

Rafał Andrzejczak (24 lata)

Skwierzyna

 

15.

21 -

wyróżnienie

Bogusław Andrzuchowicz (50 lat)

PTTK OM Toruń
87-100 Toruń

 

 

Konkurs literacki "Przyroda, ach to ty?"

»» regulamin konkursu .pdf 1 MB

»» wyniki konkursu .pdf

 

Protokół oceny prac, nadesłanych na Ogólnopolski Konkurs Literacki „PRZYRODA ACH TO TY?”
organizowanego w ramach projektu „Przyroda uczy najpiękniej”, edycji 2009 – w „Roku dzieci i młodzieży w PTTK”

 

Na konkurs wpłynęło 143 prace z czego 100 ze szkół podstawowych, 32 z gimnazjów i 11 ze szkół ponadgimnazjalnych.
Jury konkursowe w składzie: Jolanta Czapiga (przewodnicząca), Anna Midura, Agnieszka Kędzierawska, Edyta Bujalska, Denise Ślęzak, Joanna Kośnik. Po zapoznaniu się z nadesłanymi pracami postanowiło, że nagrody w Ogólnopolskim Konkursie Literackim „PRZYRODA ACH TO TY?” otrzymują:

W KATEGORII SZKÓŁ PODSTAWOWYCH

  1. Marta Grabowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustce za prace pt. „MOJA NAJCIEKAWSZA PRZYGODA W BIAŁOWIESKIM PARKU NARODOWYM” (opiekun Pani Ewa Tyszkiewicz)
  2. Anna Wrzosek z Zespołu Oświatowo – Wychowawczego w Strzale za prace pt. „KRYPTONIM ŁOŚ” (opiekun Pani Anna Skolimowska)
  3. Paulina Pomocka ze Szkoły Podstawowej im. Tadeusza Kościuszki w Słubicach  za prace pt. „PRZYRODA, ACH TO TY? Moja najciekawsza przygoda w Parku Narodowym lub Krajobrazowym – opowiadanie” (opiekun Pani Danuta Kułakowska)

 

WYRÓŻNIENIA
-Agata Bryła ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustce za prace pt. „MOJA NAJCIEKAWSZA PRZYGODA W PARKU NARODOWYM” (opiekun Pani Ewa Tyszkiewicz)
-Monika Cisek ze Szkoły Podstawowej nr 98 w Krakowie za prace pt. „GDYBY KOZICE MOGŁY MÓWIĆ CZYLI KRÓTKA HISTORIA O OCHRONIE PRZYRODY” (opiekun Pani Bernadetta Burzyńska)
-Stanisław Dendewicz Zespołu Szkolno Przedszkolnego – Publicznej Szkoły Podstawowej w Szybowicach za prace pt. „PRZYRODA ACH TO TY?” (opiekun Pan Franciszek Dendewicz)
-Natalia Marciszewska z Zespołu Oświatowo – Wychowawczego w Strzale za prace pt. „SPOTKANIE Z EKOLOGIĄ” (opiekun Pani Anna Skolimowska)
-Anna Sikora z Zespołu Szkolno Przedszkolnego – Publicznej Szkoły Podstawowej w Szybowicach za prace pt. „MOJA TROSKA O ŚRODOWISKO NATURALNE” (opiekun Pan Franciszek Dendewicz)
-Mateusz Załoga ze Szkoły Podstawowej katolickiego stowarzyszenia Wychowawców w Gorzowie Wielkopolskim za prace pt. „PTASIE KRÓLESTWO” (opiekun Pani Hanna Rudzińska)
  

WYRÓŻNIENIE SPECJALNE
- Natalia Okońska ze Szkoły Podstawowej im. Jana Kochanowskiego w Kończewie za wiersz pt. „PRZYRODA, ACH TO TY?” (opiekun Pani Róża Skrzypska)

 

W KATEGORII SZKÓŁ GIMNAZJALNYCH

  1. Magdalena Sztorc z Gimnazjum nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie za prace pt. „WIATR – ENERGIA PRZYSZŁOŚCI” (opiekun Pani Ewa Grodecka)
  2. Weronika Grabek z Gimnazjum nr 19 im. Józefa Czechowicza w Lublinie za prace pt. „I JA TAM BYŁAM…” (opiekun Pani Ewa Grodecka)
  3. Agata Woźna z Publicznego Gimnazjum im. Aleksandra Fredry w Pisarzowicach za prace pt. „MOJA NAJWIĘKSZA PRZYGODA TURYSTYCZNA W PARKU NARODOWYM” (opiekun Pani Kamila Kaput)

 

Wyróżnienie
- Aleksandra Bukowska z Gimnazjum nr 2 w Chojnicach za prace pt. „WSPOMNIENIA, PRZYGODY Z DAWNYCH LAT” (opiekun Pani Mirella Stanisławska)
- Agnieszka Muth z Gimnazjum nr 1 im. Jana Pawła II w Międzyzdrojach za prace pt. „MOJA TROSKA O ŚRODOWISKO NATURALNE” (opiekun Pani Ewa Sobolewska – Kaśkosz)

W KATEGORII SZKÓŁ PONADGIMNAZJALNYCH

  1. Marta Małkińska z I Liceum Ogólnokształcącego ze Szczecina za prace pt. „COGITO (?!) ERGO SUM…” (opiekun Pani Anna Kondracka – Zielińska)
  2. Cyprian Mielczarek z SKKT PTTK „Wędrowniczek” przy Zespole Szkół im. Marii Skłodowskiej – Curie w Szczawnie Zdrój za prace pt. „MOJE FOTOGRAFICZNE PRZYGODY W KSIĄŻAŃSKIM PARKU KRAJOBRAZOWYM” (opiekun Pan Artur Ciempa)
  3. Katarzyna Zielińska z SKKT nr 21 przy Liceum Ogólnokształcącym w Radzyniu Podlaskim za prace pt. „MOJA NAJCIEKAWSZA PRZYGODA W PARKU KRAJOBRAZOWYM, CUDOWNE MIEJSCE, W KTÓRYM BYŁAM” (opiekun Pan Robert Mazurek)

 

Wyróżnienie
- Kalina Baran z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych w Lubaniu za prace pt. „CZY MOJA MIEJSCOWOŚĆ JEST PRZYJAZNA ŚRODOWISKU” (opiekun Pani Elżbieta Stępnik)

 

                                                                                     Warszawa, 15.06.2009 r.